Świadczenie usługi sprzątania obiektów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – liczba części 7

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi sprzątania i utrzymania w czystości obiektów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wraz z dostarczaniem potrzebnych do jej realizacji środków czystości. 2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Przedmiot zamówienia został podzielony na 7 części. Zamawiający określa, że ofertę można składać w odniesieniu do 3 wybranych przez …

CPV: 90910000 Cleaning services
spriocdháta:
Lún. 18, 2025, nóin
cineál spriocdháta:
tairisceana
áit fhorghníomhaithe:
Świadczenie usługi sprzątania obiektów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – liczba części 7
clárlann:
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
uimhir dámhachtana:
AZ.262.1976.2025

1. Nabywca

1.1 Nabywca

Oficjalna nazwa : Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Status prawny nabywcy : Podmiot prawa publicznego
Sektor działalności instytucji zamawiającej : Edukacja

2. Procedura

2.1 Procedura

Tytuł : Świadczenie usługi sprzątania obiektów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – liczba części 7
Opis : 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi sprzątania i utrzymania w czystości obiektów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wraz z dostarczaniem potrzebnych do jej realizacji środków czystości. 2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Przedmiot zamówienia został podzielony na 7 części. Zamawiający określa, że ofertę można składać w odniesieniu do 3 wybranych przez Wykonawcę części zamówienia.
Identyfikator procedury : f9707484-25f8-4fd8-9366-d83dd4dc58c0
Wewnętrzny identyfikator : AZ.262.1976.2025
Rodzaj procedury : Otwarta
Procedura jest przyspieszona : nie

2.1.1 Przeznaczenie

Charakter zamówienia : Usługi
Główna klasyfikacja ( cpv ): 90910000 Usługi sprzątania

2.1.4 Informacje ogólne

Podstawa prawna :
Dyrektywa 2014/24/UE

2.1.5 Warunki udzielenia zamówienia

Warunki zgłoszenia :
Maksymalna liczba części zamówienia, na które jeden oferent może składać oferty : 3
Warunki zamówienia :
Maksymalna liczba części zamówienia, których można udzielić jednemu oferentowi : 3

2.1.6 Podstawy wykluczenia

Powody wykluczenia źródła : Uwaga
Aktywami zarządza likwidator : Aktywami zarządza likwidator: Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi okoliczność wskazana w art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, tj.: w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. Wykonawca wykazuje brak podstaw wykluczenia poprzez: 1. Złożenie wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 2. Złożenie podmiotowego środka dowodowego, potwierdzającego brak podstaw wykluczenia (rodzaj podmiotowego środka dowodowego został określony w SWZ).
Układ z wierzycielami : Układ z wierzycielami: Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi okoliczność wskazana w art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, tj.: w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. Wykonawca wykazuje brak podstaw wykluczenia poprzez: 1. Złożenie wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 2. Złożenie podmiotowego środka dowodowego, potwierdzającego brak podstaw wykluczenia (rodzaj podmiotowego środka dowodowego został określony w SWZ).
Upadłość : Upadłość: Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi okoliczność wskazana w art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, tj.: w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. Wykonawca wykazuje brak podstaw wykluczenia poprzez: 1. Złożenie wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 2. Złożenie podmiotowego środka dowodowego, potwierdzającego brak podstaw wykluczenia (rodzaj podmiotowego środka dowodowego został określony w SWZ).
Działalność gospodarcza jest zawieszona : Działalność gospodarcza jest zawieszona: Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi okoliczność wskazana w art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, tj.: w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. Wykonawca wykazuje brak podstaw wykluczenia poprzez: 1. Złożenie wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 2. Złożenie podmiotowego środka dowodowego, potwierdzającego brak podstaw wykluczenia (rodzaj podmiotowego środka dowodowego został określony w SWZ).
Inna sytuacja podobna do upadłości wynikająca z prawa krajowego : Inna sytuacja podobna do upadłości wynikająca z prawa krajowego: Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi okoliczność wskazana w art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, tj.: w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. Wykonawca wykazuje brak podstaw wykluczenia poprzez: 1. Złożenie wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia(JEDZ). 2. Złożenie podmiotowego środka dowodowego, potwierdzającego brak podstaw wykluczenia (rodzaj podmiotowego środka dowodowego został określony w SWZ).
Niewypłacalność : Niewypłacalność: Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi okoliczność wskazana w art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, tj.: w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. Wykonawca wykazuje brak podstaw wykluczenia poprzez: 1. Złożenie wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 2. Złożenie podmiotowego środka dowodowego, potwierdzającego brak podstaw wykluczenia (rodzaj podmiotowego środka dowodowego został określony w SWZ).
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia : Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia: Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi okoliczność wskazana w art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, tj.: jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Wykonawca wykazuje brak podstaw wykluczenia poprzez: 1. Złożenie wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu, o którym mowa w art. 125ust. 1 ustawy Pzp. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 2. Złożenie podmiotowego środka dowodowego, potwierdzającego brak podstaw wykluczenia (rodzaj podmiotowego środka dowodowego został określony w SWZ).
Korupcja : Korupcja: Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi okoliczność wskazana w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, tj.: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, b. handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, c. o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego lub w art. 46 lub art.48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, d. finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego po-chodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, e. o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f. powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769), g. przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, h. o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1. Wykonawca wykazuje brak podstaw wykluczenia poprzez: 1. Złożenie wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 2. Złożenie podmiotowego środka dowodowego, potwierdzającego brak podstaw wykluczenia(rodzaj podmiotowego środka dowodowego został określony w SWZ).
Nadużycia : Nadużycia: Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi okoliczność wskazana w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, tj.: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, b. handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, c. o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego lub w art. 46 lub art.48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, d. finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego po-chodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, e. o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f. powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769), g. przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, h. o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1. Wykonawca wykazuje brak podstaw wykluczenia poprzez: 1. Złożenie wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 2. Złożenie podmiotowego środka dowodowego, potwierdzającego brak podstaw wykluczenia(rodzaj podmiotowego środka dowodowego został określony w SWZ).
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy : Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy: Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi okoliczność wskazana w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 ustawy Pzp, tj.: art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: h. o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 108 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1. Wykonawca wykazuje brak podstaw wykluczenia poprzez: 1. Złożenie wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 2. Złożenie podmiotowego środka dowodowego, potwierdzającego brak podstaw wykluczenia(rodzaj podmiotowego środka dowodowego został określony w SWZ).
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne : Naruszenie zobowiązania dotyczącego płatności składek na ubezpieczenia społeczne: 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi okoliczność wskazana w art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, tj.: 3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności. 2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi okoliczność wskazana w art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, tj.: który naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności. Powyżej przytoczone podstawy wykluczenia mają zastosowanie w zakresie w jakim dotyczą one opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne. Wykonawca wykazuje brak podstaw wykluczenia poprzez: 1. Złożenie wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 2. Złożenie podmiotowego środka dowodowego, potwierdzającego brak podstaw wykluczenia (rodzaj podmiotowego środka dowodowego został określony w SWZ).
Naruszenie obowiązku płatności podatków : Naruszenie zobowiązania dotyczącego płatności podatków: 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi okoliczność wskazana w art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, tj.: 3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności. 2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi okoliczność wskazana w art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, tj.: który naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności. Powyżej przytoczone podstawy wykluczenia mają zastosowanie w zakresie w jakim dotyczą one podatków i opłat. Wykonawca wykazuje brak podstaw wykluczenia poprzez: 1. Złożenie wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu, o którym mowa w art. 125ust. 1 ustawy Pzp. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 2. Złożenie podmiotowego środka dowodowego, potwierdzającego brak podstaw wykluczenia (rodzaj podmiotowego środka dowodowego został określony w SWZ).
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym : Naruszenie zobowiązań wynikających wyłącznie z krajowych przesłanek wykluczenia: Podstawy wykluczenia przewidziane w przepisach ustawy Pzp, które nie mają swojego odpowiednika w przepisach dyrektyw dotyczących zamówień publicznych (art. 108 ust. 1 pkt 1, art. 108 ust. 1 pkt 4, art. 108 ust. 2). 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi przesłanka wskazana w art. 108 ust. 1 pkt 1 lub pkt 4 ustawy Pzp, tj.: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, b. handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, c. o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego lub w art. 46 lub art. 48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, d. finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego po-chodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, e. o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f. powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769), g. przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, h. o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne. 2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, który podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 roku o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. 2024 poz.507 ze zm.). 3. Ponadto z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę, który podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia (UE) 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem (UE) 2022/576 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022). Zgodnie z art. 5k ust. 1 rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji na rzecz lub z udziałem: a. obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b. osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a. powyżej; c. osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a. lub b. powyżej, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. Wykonawca wykazuje brak podstaw wykluczenia poprzez: 1. Złożenie wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu, o którym mowa w art. 125ust. 1 ustawy Pzp. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 2. Złożenie podmiotowego środka dowodowego, potwierdzającego brak podstaw wykluczenia (rodzaj podmiotowego środka dowodowego został określony w SWZ).
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji : Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji: Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi okoliczność wskazana w art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, tj.: 5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie. Wykonawca wykazuje brak podstaw wykluczenia poprzez: 1. Złożenie wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 2. Złożenie podmiotowego środka dowodowego, potwierdzającego brak podstaw wykluczenia (rodzaj podmiotowego środka dowodowego został określony w SWZ).
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi : Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi: Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi okoliczność wskazana w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, tj.: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, b. handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, c. o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego lub w art. 46 lub art. 48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, d. finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego po-chodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, e. o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f. powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769), g. przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, h. o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza współce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1. Wykonawca wykazuje brak podstaw wykluczenia poprzez: 1. Złożenie wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 2. Złożenie podmiotowego środka dowodowego, potwierdzającego brak podstaw wykluczenia(rodzaj podmiotowego środka dowodowego został określony w SWZ).
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu : Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu: Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi okoliczność wskazana w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, tj.: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, b. handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, c. o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego lub w art. 46 lub art. 48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, d. finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego po-chodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, e. o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f. powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769), g. przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, h. o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza współce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1. Kategoria ta dotyczy podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp w odniesieniu do przestępstw wskazanych w 299 lub art. 165a Kodeksu karnego. Wykonawca wykazuje brak podstaw wykluczenia poprzez: 1. Złożenie wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 2. Złożenie podmiotowego środka dowodowego, potwierdzającego brak podstaw wykluczenia (rodzaj podmiotowego środka dowodowego został określony w SWZ).
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną : Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną: Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi okoliczność wskazana w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, tj.: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, b. handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, c. o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego lub w art. 46 lub art. 48 ustawy z dnia 25czerwca 2010 r. o sporcie, d. finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165aKodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego po-chodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, e. o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f. powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769), g. przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, h. o którym mowa w art. 9ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1. Kategoria ta dotyczy podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp w odniesieniu do przestępstw terrorystycznych lub przestępstw związanych z działalnością terrorystyczną, czyli przestępstw o charakterze terrorystycznym, o których mowa w art. 115 par. 20 Kodeksu karnego. Wykonawca wykazuje brak podstaw wykluczenia poprzez: 1. Złożenie wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 2. Złożenie podmiotowego środka dowodowego, potwierdzającego brak podstaw wykluczenia (rodzaj podmiotowego środka dowodowego został określony w SWZ).
Rozwiązanie umowy przed czasem, odszkodowania lub inne porównywalne sankcje : Rozwiązanie umowy przed czasem, odszkodowania lub inne porównywalne sankcje: Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi okoliczność wskazana w art. 109 ust. 1 pkt 7, tj.: Wykonawcę, który z przyczyn leżących po jego stronie, w znacznym stopniu lub zakresie nie wykonał lub nie-należycie wykonał albo długotrwale nienależycie wykonywał istotne zobowiązanie wynikające z wcześniejszej umowy w sprawie zamówienia publicznego lub umowy koncesji, co doprowadziło do wypowiedzenia lub odstąpienia od umowy, odszkodowania, wykonania zastępczego lub realizacji uprawnień z tytułu rękojmi za wady. Wykonawca wykazuje brak podstaw wykluczenia poprzez: 1. Złożenie wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 2. Złożenie podmiotowego środka dowodowego, potwierdzającego brak podstaw wykluczenia (rodzaj podmiotowego środka dowodowego został określony w SWZ).
Udział w organizacji przestępczej : Udział w organizacji przestępczej: Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi okoliczność wskazana w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, tj.: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, b. handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, c. o którym mowa w art. 228– 230a, art. 250a Kodeksu karnego lub w art.46 lub art. 48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, d. finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, e. o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f. powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769), g. przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, h. o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1. Kategoria ta dotyczy podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp w odniesieniu do przestępstwa wskazanego w art. 258 Kodeksu karnego. Wykonawca wykazuje brak podstaw wykluczenia poprzez: 1. Złożenie wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 2. Złożenie podmiotowego środka dowodowego, potwierdzającego brak podstaw wykluczenia (rodzaj podmiotowego środka dowodowego został określony w SWZ).
Poważne wykroczenie zawodowe : Winien poważnego wykroczenia zawodowego: Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi okoliczność wskazana w art. 109 ust. 1 pkt 5, tj.: Wykonawcę, który w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, co podważa jego uczciwość, w szczególności gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych dowodów. Wykonawca wykazuje brak podstaw wykluczenia poprzez: 1. Złożenie wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 2. Złożenie podmiotowego środka dowodowego, potwierdzającego brak podstaw wykluczenia (rodzaj podmiotowego środka dowodowego został określony w SWZ).
Winni wprowadzenia w błąd, zatajenia informacji, niemożności dostarczenia wymaganych dokumentów i uzyskania informacji poufnych w ramach tej procedury : Winni wprowadzenia w błąd, zatajenia informacji, niemożności dostarczenia wymaganych dokumentów i uzyskania informacji poufnych w ramach tej procedury: Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi okoliczność wskazana w art. 109 ust. 1 pkt 8, tj.: Wykonawcę, który w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa wprowadził zamawiającego w błąd przy przedstawianiu informacji, że nie podlega wykluczeniu, spełnia warunki udziału w po-stępowaniu lub kryteria selekcji, co mogło mieć istotny wpływ na decyzje podejmowane przez zamawiającego w postępowaniu o udzielenie zamówienia, lub który zataił te informacje lub nie jest w stanie przedstawić wymaganych podmiotowych środków dowodowych. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi okoliczność wskazana w art. 109 ust. 1 pkt 9, tj.: Wykonawcę, który bezprawnie wpływał lub próbował wpływać na czynności zamawiającego lub próbował po-zyskać lub pozyskał informacje poufne, mogące dać mu przewagę w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi okoliczność wskazana w art. 109 ust. 1 pkt 10, tj.: Wykonawcę, który w wyniku lekkomyślności lub niedbalstwa przedstawił informacje wprowadzające w błąd, co mogło mieć istotny wpływ na decyzje podejmowane przez zamawiającego w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Wykonawca wykazuje brak podstaw wykluczenia poprzez: 1. Złożenie wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 2. Złożenie podmiotowego środka dowodowego, potwierdzającego brak podstaw wykluczenia (rodzaj podmiotowego środka dowodowego został określony w SWZ).

5. Część zamówienia

5.1 Techniczny ID partii : LOT-0001

Tytuł : Część nr 1
Opis : Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi sprzątania i utrzymania w czystości poszczególnych obiektach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wraz z dostarczaniem potrzebnych do jej realizacji środków czystości (obiekty będące przedmiotem świadczenia usługi sprzątania w zakresie części 1 Zamawiający wskazał w SWZ).

5.1.1 Przeznaczenie

Charakter zamówienia : Usługi
Główna klasyfikacja ( cpv ): 90910000 Usługi sprzątania

5.1.2 Miejsce realizacji

Podpodział krajowy (NUTS) : Miasto Poznań ( PL415 )
Kraj : Polska
Informacje dodatkowe :

5.1.3 Szacowany okres obowiązywania

Data początkowa : 01/10/2025
Data zakończenia trwania : 30/09/2026

5.1.6 Informacje ogólne

Zastrzeżony udział : Udział nie jest zastrzeżony.
Projekt zamówienia niefinansowany z funduszy UE
Zamówienie jest objęte zakresem Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA) : nie
Informacje dodatkowe : Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, w wysokości do 100% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienie polegać będzie na powtórzeniu podobnych usług z części podstawowej zamówienia. Zasady dotyczące realizacji zamówienia obejmującego usługi podobne będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. 1. Oferta oraz załączniki do niej, które Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne jest zobowiązany złożyć: a. Formularz oferty, który stanowi Załącznik nr 2 do SWZ, odrębny dla każdej części. b. Formularz cenowy, który stanowi Załącznik nr 3 do SWZ, odrębny dla każdej części. c. Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. d. Załącznik nr 4 do SWZ – JEDZ. e. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, którego wzór stanowi Załącznik nr 5 do SWZ. f. Jeżeli dotyczy:  pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty (umocowanie do reprezentowania wykonawcy) - jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów określających status prawny wykonawcy,  pełnomocnictwo dla osoby działającej w imieniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego – dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia g. Jeżeli dotyczy: W przypadkach, o których mowa w art. 117 ust. 2 i 3 ustawy Pzp Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, z którego wynikać będzie, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy (załącznik nr 10 do SWZ). 2. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia: a. oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby (JEDZ), b. zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby - Załącznik nr 6 do SWZ, c. oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o niepodleganiu wykluczeniu, którego wzór stanowi Załącznik nr 5A do SWZ, d. jeżeli dotyczy - pełnomocnictwo dla osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego zasoby. Informacja o podmiotowych środkach dowodowych znajduje się w Rozdziale 19 Specyfikacji Warunków Zamówienia.

5.1.7 Zamówienia strategiczne

Promowany cel społeczny : Możliwości zatrudnienia osób długotrwale bezrobotnych, znajdujących się w niekorzystnej sytuacji lub osób niepełnosprawnych

5.1.9 Kryteria kwalifikacji

Źródła kryteriów wyboru : Uwaga
Kryterium : Referencje dotyczące określonych usług
Opis : 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunek udziału w postępowaniu w zakresie posiadania zdolności zawodowej - doświadczenia. Zamawiający wymaga, żeby Wykonawca posiadał doświadczenie w wykonywaniu usługi polegającej na sprzątaniu obiektów. 2. Zamawiający uzna, iż Wykonawca spełnia warunek, jeżeli wykaże wykonanie, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanie, co najmniej 1 zamówienia polegającego na sprzątaniu obiektów, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie, o wartości brutto nie mniejszej niż:  dla części nr 1 – 1 500.000,00 zł, słownie: jeden milion pięćset tysięcy złotych 00/100  dla części nr 2 – 600.000,00 zł, słownie: sześćset tysięcy złotych 00/100  dla części nr 3 – 600.000,00 zł, słownie: sześćset tysięcy złotych 00/100  dla części nr 4 – 750.000,00 zł, słownie: siedemset pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100  dla części nr 5 – 200.000,00 zł, słownie: dwieście tysięcy złotych 00/100  dla części nr 6 – 30.000,00 zł, słownie: trzydzieści tysięcy złotych 00/100  dla części nr 7 – 600.000,00 zł, słownie: sześćset tysięcy złotych 00/100 3. W przypadku usług nadal wykonywanych (tj. rozpoczętych a nie zakończonych), na poczet wymaganej zdolności zawodowej zaliczona będzie wyłącznie zrealizowana część umowy. Zamawiający uzna, iż Wykonawca spełnia warunek, jeżeli wartość już zrealizowanej części umowy będzie opiewała co najmniej na wartość określoną powyżej, w odniesieniu do każdej części. 4. Jedno zamówienie oznacza usługę wykonaną na podstawie jednej umowy. 5. W przypadku złożenia oferty na więcej niż jedną część wystarczające jest wykazanie jednego zamówienia polegającego na sprzątaniu obiektów, pod warunkiem, że wykazana usługa będzie usługą odpowiadają najwyższej wartości postawionego warunku spośród części wybranych przez Wykonawcę. Przykład: Wykonawca złożył ofertę w części nr 1 i 2 - Zamawiający uzna warunek za spełniony, gdy Wykonawca wykaże, że wykonał co najmniej jedno zamówienie o wartości nie mniejszej niż 1.500.000,00 zł brutto.

5.1.10 Kryteria udzielenia zamówienia

Kryterium :
Rodzaj : Cena
Nazwa : Cena
Opis : 1. Zamawiający będzie oceniał oferty według następującego kryterium: Nazwa kryterium: Cena Waga kryterium: 100% Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania: 100 pkt Zamawiający przyzna punkty z dokładnością wyniku do drugiego miejsca po przecinku, zgodnie ze wzorem: wartość najniższej ceny w zbiorze ważnych ofert zostanie podzielona przez wartość ceny oferty ocenianej, a następnie pomnożona przez wagę kryterium (100). 2. Zamawiający dokona oceny ofert przyznając punkty w ramach kryterium, przyjmując zasadę, że 1% = 1 pkt. 3. Maksymalna łączna liczba punktów, jaką może otrzymać oferta Wykonawcy wynosi 100 pkt. 4. Za najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która uzyska najwyższą liczbę punktów, zgodnie z przyjętym kryterium oceny ofert.
Kategoria kryterium udzielenia zamówienia próg : Waga (wartość procentowa, dokładna)
Kryterium udzielenia - Liczba : 100

5.1.11 Dokumenty zamówienia

Adres dokumentów zamówienia : https://platformazakupowa.pl/pn/up_poznan

5.1.12 Warunki udzielenia zamówienia

Warunki zgłoszenia :
Zgłoszenie elektroniczne : Wymagane
Adres na potrzeby zgłoszenia : https://platformazakupowa.pl/pn/up_poznan
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału : polski
Katalog elektroniczny : Niedozwolone
Termin składania ofert : 18/08/2025 12:00 +02:00
Termin, do którego oferta musi pozostać ważna : 90 Dzień
Informacje na temat publicznego otwarcia :
Data otwarcia : 18/08/2025 12:15 +02:00
Warunki zamówienia :
Wykonanie zamówienia musi odbywać się w ramach programów zatrudnienia chronionego : Nie
Warunki dotyczące realizacji zamówienia : Warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały szczegółowo opisane w projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią załącznik do SWZ, odpowiednio dla: a) cz. 1-5 Załącznik nr 1 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy dla Cz. 1-5 b) cz. 6 Załącznik nr 1 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy dla Cz. 6 c) cz. 7 Załącznik nr 1 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy dla Cz. 7
Fakturowanie elektroniczne : Niedozwolone
Stosowane będą zlecenia elektroniczne : nie
Stosowane będą płatności elektroniczne : tak

5.1.15 Techniki

Umowa ramowa :
Brak umowy ramowej
Informacje o dynamicznym systemie zakupów :
Brak dynamicznego systemu zakupów

5.1.16 Dalsze informacje, mediacja i odwołanie

Organ odwoławczy : Krajowa Izba Odwoławcza
Informacje o terminach odwołania : 1. Środki ochrony prawnej przysługują wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy PZP.  2. Postępowanie odwoławcze jest prowadzone w języku polskim.  3. Pisma w postępowaniu odwoławczym wnosi się w formie pisemnej albo w formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej, z tym że odwołanie i przystąpienie   do postępowania odwoławczego, wniesione w postaci elektronicznej, wymagają opatrzenia podpisem zaufanym.  4. Pisma w formie pisemnej wnosi się za pośrednictwem operatora pocztowego, w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe, osobiście, za pośrednictwem posłańca, a pisma w postaci elektronicznej wnosi się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.  5. Odwołanie przysługuje na: 1) niezgodną z przepisami ustawy PZP czynność zamawiającego, podjęta w postepowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy;  2) zaniechanie czynności w postepowaniu o udzielenie zamówienia, do której zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy PZP;  3) zaniechanie przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia lub zorganizowania konkursu na podstawie ustawy, mimo że zamawiający był do tego obowiązany.  6. Odwołanie wnosi sią do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej.  7. Odwołujący przekazuje zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.  8. Domniemywa się, że zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przekazanie odpowiednio odwołania albo jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.  9. Odwołanie wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, 2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w ppkt 1). 10. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 11. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 9 i 10 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 12. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej oraz postanowienie Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy PZP, stronom oraz uczestnikom postepowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. 13. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie - sądu zamówień publicznych.  14. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, w terminie   14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy PZP, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe jest równoznaczne z jej wniesieniem.  15. Prezes Krajowej Izby Odwoławczej przekazuje skargę wraz z aktami postępowania odwoławczego do sądu zamówień publicznych w terminie 7 dni od dnia jej otrzymania.  16. Skargę może wnieść również Prezes Urzędu, w terminie 30 dni od dnia wydania orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy PZP. Prezes Urzędu może także przystąpić do toczącego się postępowania. Do czynności podejmowanych przez Prezesa Urzędu stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego o prokuratorze.  17. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy PZP.
Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat procedur odwoławczych : Krajowa Izba Odwoławcza

5.1 Techniczny ID partii : LOT-0002

Tytuł : Część nr 2
Opis : Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi sprzątania i utrzymania w czystości poszczególnych obiektach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wraz z dostarczaniem potrzebnych do jej realizacji środków czystości (obiekty będące przedmiotem świadczenia usługi sprzątania w zakresie części 2 Zamawiający wskazał w SWZ).

5.1.1 Przeznaczenie

Charakter zamówienia : Usługi
Główna klasyfikacja ( cpv ): 90910000 Usługi sprzątania

5.1.2 Miejsce realizacji

Podpodział krajowy (NUTS) : Miasto Poznań ( PL415 )
Kraj : Polska
Informacje dodatkowe :

5.1.3 Szacowany okres obowiązywania

Data początkowa : 01/10/2025
Data zakończenia trwania : 30/09/2026

5.1.6 Informacje ogólne

Zastrzeżony udział : Udział nie jest zastrzeżony.
Projekt zamówienia niefinansowany z funduszy UE
Zamówienie jest objęte zakresem Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA) : nie
Informacje dodatkowe : Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, w wysokości do 100% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienie polegać będzie na powtórzeniu podobnych usług z części podstawowej zamówienia. Zasady dotyczące realizacji zamówienia obejmującego usługi podobne będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. 1. Oferta oraz załączniki do niej, które Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne jest zobowiązany złożyć: a. Formularz oferty, który stanowi Załącznik nr 2 do SWZ, odrębny dla każdej części. b. Formularz cenowy, który stanowi Załącznik nr 3 do SWZ, odrębny dla każdej części. c. Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. d. Załącznik nr 4 do SWZ – JEDZ. e. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, którego wzór stanowi Załącznik nr 5 do SWZ. f. Jeżeli dotyczy:  pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty (umocowanie do reprezentowania wykonawcy) - jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów określających status prawny wykonawcy,  pełnomocnictwo dla osoby działającej w imieniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego – dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia g. Jeżeli dotyczy: W przypadkach, o których mowa w art. 117 ust. 2 i 3 ustawy Pzp Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, z którego wynikać będzie, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy (załącznik nr 10 do SWZ). 2. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia: a. oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby (JEDZ), b. zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby - Załącznik nr 6 do SWZ, c. oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o niepodleganiu wykluczeniu, którego wzór stanowi Załącznik nr 5A do SWZ, d. jeżeli dotyczy - pełnomocnictwo dla osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego zasoby. Informacja o podmiotowych środkach dowodowych znajduje się w Rozdziale 19 Specyfikacji Warunków Zamówienia.

5.1.7 Zamówienia strategiczne

Promowany cel społeczny : Możliwości zatrudnienia osób długotrwale bezrobotnych, znajdujących się w niekorzystnej sytuacji lub osób niepełnosprawnych

5.1.9 Kryteria kwalifikacji

Źródła kryteriów wyboru : Uwaga
Kryterium : Referencje dotyczące określonych usług
Opis : 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunek udziału w postępowaniu w zakresie posiadania zdolności zawodowej - doświadczenia. Zamawiający wymaga, żeby Wykonawca posiadał doświadczenie w wykonywaniu usługi polegającej na sprzątaniu obiektów. 2. Zamawiający uzna, iż Wykonawca spełnia warunek, jeżeli wykaże wykonanie, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanie, co najmniej 1 zamówienia polegającego na sprzątaniu obiektów, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie, o wartości brutto nie mniejszej niż:  dla części nr 1 – 1 500.000,00 zł, słownie: jeden milion pięćset tysięcy złotych 00/100  dla części nr 2 – 600.000,00 zł, słownie: sześćset tysięcy złotych 00/100  dla części nr 3 – 600.000,00 zł, słownie: sześćset tysięcy złotych 00/100  dla części nr 4 – 750.000,00 zł, słownie: siedemset pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100  dla części nr 5 – 200.000,00 zł, słownie: dwieście tysięcy złotych 00/100  dla części nr 6 – 30.000,00 zł, słownie: trzydzieści tysięcy złotych 00/100  dla części nr 7 – 600.000,00 zł, słownie: sześćset tysięcy złotych 00/100 3. W przypadku usług nadal wykonywanych (tj. rozpoczętych a nie zakończonych), na poczet wymaganej zdolności zawodowej zaliczona będzie wyłącznie zrealizowana część umowy. Zamawiający uzna, iż Wykonawca spełnia warunek, jeżeli wartość już zrealizowanej części umowy będzie opiewała co najmniej na wartość określoną powyżej, w odniesieniu do każdej części. 4. Jedno zamówienie oznacza usługę wykonaną na podstawie jednej umowy. 5. W przypadku złożenia oferty na więcej niż jedną część wystarczające jest wykazanie jednego zamówienia polegającego na sprzątaniu obiektów, pod warunkiem, że wykazana usługa będzie usługą odpowiadają najwyższej wartości postawionego warunku spośród części wybranych przez Wykonawcę. Przykład: Wykonawca złożył ofertę w części nr 1 i 2 - Zamawiający uzna warunek za spełniony, gdy Wykonawca wykaże, że wykonał co najmniej jedno zamówienie o wartości nie mniejszej niż 1.500.000,00 zł brutto.

5.1.10 Kryteria udzielenia zamówienia

Kryterium :
Rodzaj : Cena
Nazwa : Cena
Opis : 1. Zamawiający będzie oceniał oferty według następującego kryterium: Nazwa kryterium: Cena Waga kryterium: 100% Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania: 100 pkt Zamawiający przyzna punkty z dokładnością wyniku do drugiego miejsca po przecinku, zgodnie ze wzorem: wartość najniższej ceny w zbiorze ważnych ofert zostanie podzielona przez wartość ceny oferty ocenianej, a następnie pomnożona przez wagę kryterium (100). 2. Zamawiający dokona oceny ofert przyznając punkty w ramach kryterium, przyjmując zasadę, że 1% = 1 pkt. 3. Maksymalna łączna liczba punktów, jaką może otrzymać oferta Wykonawcy wynosi 100 pkt. 4. Za najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która uzyska najwyższą liczbę punktów, zgodnie z przyjętym kryterium oceny ofert.
Kategoria kryterium udzielenia zamówienia próg : Waga (wartość procentowa, dokładna)
Kryterium udzielenia - Liczba : 100

5.1.11 Dokumenty zamówienia

Adres dokumentów zamówienia : https://platformazakupowa.pl/pn/up_poznan

5.1.12 Warunki udzielenia zamówienia

Warunki zgłoszenia :
Zgłoszenie elektroniczne : Wymagane
Adres na potrzeby zgłoszenia : https://platformazakupowa.pl/pn/up_poznan
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału : polski
Katalog elektroniczny : Niedozwolone
Termin składania ofert : 18/08/2025 12:00 +02:00
Termin, do którego oferta musi pozostać ważna : 90 Dzień
Informacje na temat publicznego otwarcia :
Data otwarcia : 18/08/2025 12:15 +02:00
Warunki zamówienia :
Wykonanie zamówienia musi odbywać się w ramach programów zatrudnienia chronionego : Nie
Warunki dotyczące realizacji zamówienia : Warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały szczegółowo opisane w projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią załącznik do SWZ, odpowiednio dla: a) cz. 1-5 Załącznik nr 1 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy dla Cz. 1-5 b) cz. 6 Załącznik nr 1 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy dla Cz. 6 c) cz. 7 Załącznik nr 1 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy dla Cz. 7
Fakturowanie elektroniczne : Niedozwolone
Stosowane będą zlecenia elektroniczne : nie
Stosowane będą płatności elektroniczne : tak

5.1.15 Techniki

Umowa ramowa :
Brak umowy ramowej
Informacje o dynamicznym systemie zakupów :
Brak dynamicznego systemu zakupów

5.1.16 Dalsze informacje, mediacja i odwołanie

Organ odwoławczy : Krajowa Izba Odwoławcza
Informacje o terminach odwołania : 1. Środki ochrony prawnej przysługują wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy PZP.  2. Postępowanie odwoławcze jest prowadzone w języku polskim.  3. Pisma w postępowaniu odwoławczym wnosi się w formie pisemnej albo w formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej, z tym że odwołanie i przystąpienie   do postępowania odwoławczego, wniesione w postaci elektronicznej, wymagają opatrzenia podpisem zaufanym.  4. Pisma w formie pisemnej wnosi się za pośrednictwem operatora pocztowego, w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe, osobiście, za pośrednictwem posłańca, a pisma w postaci elektronicznej wnosi się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.  5. Odwołanie przysługuje na: 1) niezgodną z przepisami ustawy PZP czynność zamawiającego, podjęta w postepowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy;  2) zaniechanie czynności w postepowaniu o udzielenie zamówienia, do której zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy PZP;  3) zaniechanie przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia lub zorganizowania konkursu na podstawie ustawy, mimo że zamawiający był do tego obowiązany.  6. Odwołanie wnosi sią do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej.  7. Odwołujący przekazuje zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.  8. Domniemywa się, że zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przekazanie odpowiednio odwołania albo jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.  9. Odwołanie wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, 2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w ppkt 1). 10. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 11. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 9 i 10 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 12. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej oraz postanowienie Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy PZP, stronom oraz uczestnikom postepowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. 13. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie - sądu zamówień publicznych.  14. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, w terminie   14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy PZP, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe jest równoznaczne z jej wniesieniem.  15. Prezes Krajowej Izby Odwoławczej przekazuje skargę wraz z aktami postępowania odwoławczego do sądu zamówień publicznych w terminie 7 dni od dnia jej otrzymania.  16. Skargę może wnieść również Prezes Urzędu, w terminie 30 dni od dnia wydania orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy PZP. Prezes Urzędu może także przystąpić do toczącego się postępowania. Do czynności podejmowanych przez Prezesa Urzędu stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego o prokuratorze.  17. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy PZP.
Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat procedur odwoławczych : Krajowa Izba Odwoławcza

5.1 Techniczny ID partii : LOT-0003

Tytuł : Część nr 3
Opis : Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi sprzątania i utrzymania w czystości poszczególnych obiektach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wraz z dostarczaniem potrzebnych do jej realizacji środków czystości (obiekty będące przedmiotem świadczenia usługi sprzątania w zakresie części 3 Zamawiający wskazał w SWZ).

5.1.1 Przeznaczenie

Charakter zamówienia : Usługi
Główna klasyfikacja ( cpv ): 90910000 Usługi sprzątania

5.1.2 Miejsce realizacji

Podpodział krajowy (NUTS) : Miasto Poznań ( PL415 )
Kraj : Polska
Informacje dodatkowe :

5.1.3 Szacowany okres obowiązywania

Data początkowa : 01/10/2025
Data zakończenia trwania : 30/09/2026

5.1.6 Informacje ogólne

Zastrzeżony udział : Udział nie jest zastrzeżony.
Projekt zamówienia niefinansowany z funduszy UE
Zamówienie jest objęte zakresem Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA) : nie
Informacje dodatkowe : Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, w wysokości do 100% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienie polegać będzie na powtórzeniu podobnych usług z części podstawowej zamówienia. Zasady dotyczące realizacji zamówienia obejmującego usługi podobne będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. 1. Oferta oraz załączniki do niej, które Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne jest zobowiązany złożyć: a. Formularz oferty, który stanowi Załącznik nr 2 do SWZ, odrębny dla każdej części. b. Formularz cenowy, który stanowi Załącznik nr 3 do SWZ, odrębny dla każdej części. c. Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. d. Załącznik nr 4 do SWZ – JEDZ. e. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, którego wzór stanowi Załącznik nr 5 do SWZ. f. Jeżeli dotyczy:  pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty (umocowanie do reprezentowania wykonawcy) - jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów określających status prawny wykonawcy,  pełnomocnictwo dla osoby działającej w imieniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego – dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia g. Jeżeli dotyczy: W przypadkach, o których mowa w art. 117 ust. 2 i 3 ustawy Pzp Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, z którego wynikać będzie, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy (załącznik nr 10 do SWZ). 2. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia: a. oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby (JEDZ), b. zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby - Załącznik nr 6 do SWZ, c. oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o niepodleganiu wykluczeniu, którego wzór stanowi Załącznik nr 5A do SWZ, d. jeżeli dotyczy - pełnomocnictwo dla osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego zasoby. Informacja o podmiotowych środkach dowodowych znajduje się w Rozdziale 19 Specyfikacji Warunków Zamówienia.

5.1.7 Zamówienia strategiczne

Promowany cel społeczny : Możliwości zatrudnienia osób długotrwale bezrobotnych, znajdujących się w niekorzystnej sytuacji lub osób niepełnosprawnych

5.1.9 Kryteria kwalifikacji

Źródła kryteriów wyboru : Uwaga
Kryterium : Referencje dotyczące określonych usług
Opis : 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunek udziału w postępowaniu w zakresie posiadania zdolności zawodowej - doświadczenia. Zamawiający wymaga, żeby Wykonawca posiadał doświadczenie w wykonywaniu usługi polegającej na sprzątaniu obiektów. 2. Zamawiający uzna, iż Wykonawca spełnia warunek, jeżeli wykaże wykonanie, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanie, co najmniej 1 zamówienia polegającego na sprzątaniu obiektów, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie, o wartości brutto nie mniejszej niż:  dla części nr 1 – 1 500.000,00 zł, słownie: jeden milion pięćset tysięcy złotych 00/100  dla części nr 2 – 600.000,00 zł, słownie: sześćset tysięcy złotych 00/100  dla części nr 3 – 600.000,00 zł, słownie: sześćset tysięcy złotych 00/100  dla części nr 4 – 750.000,00 zł, słownie: siedemset pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100  dla części nr 5 – 200.000,00 zł, słownie: dwieście tysięcy złotych 00/100  dla części nr 6 – 30.000,00 zł, słownie: trzydzieści tysięcy złotych 00/100  dla części nr 7 – 600.000,00 zł, słownie: sześćset tysięcy złotych 00/100 3. W przypadku usług nadal wykonywanych (tj. rozpoczętych a nie zakończonych), na poczet wymaganej zdolności zawodowej zaliczona będzie wyłącznie zrealizowana część umowy. Zamawiający uzna, iż Wykonawca spełnia warunek, jeżeli wartość już zrealizowanej części umowy będzie opiewała co najmniej na wartość określoną powyżej, w odniesieniu do każdej części. 4. Jedno zamówienie oznacza usługę wykonaną na podstawie jednej umowy. 5. W przypadku złożenia oferty na więcej niż jedną część wystarczające jest wykazanie jednego zamówienia polegającego na sprzątaniu obiektów, pod warunkiem, że wykazana usługa będzie usługą odpowiadają najwyższej wartości postawionego warunku spośród części wybranych przez Wykonawcę. Przykład: Wykonawca złożył ofertę w części nr 1 i 2 - Zamawiający uzna warunek za spełniony, gdy Wykonawca wykaże, że wykonał co najmniej jedno zamówienie o wartości nie mniejszej niż 1.500.000,00 zł brutto.

5.1.10 Kryteria udzielenia zamówienia

Kryterium :
Rodzaj : Cena
Nazwa : Cena
Opis : 1. Zamawiający będzie oceniał oferty według następującego kryterium: Nazwa kryterium: Cena Waga kryterium: 100% Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania: 100 pkt Zamawiający przyzna punkty z dokładnością wyniku do drugiego miejsca po przecinku, zgodnie ze wzorem: wartość najniższej ceny w zbiorze ważnych ofert zostanie podzielona przez wartość ceny oferty ocenianej, a następnie pomnożona przez wagę kryterium (100). 2. Zamawiający dokona oceny ofert przyznając punkty w ramach kryterium, przyjmując zasadę, że 1% = 1 pkt. 3. Maksymalna łączna liczba punktów, jaką może otrzymać oferta Wykonawcy wynosi 100 pkt. 4. Za najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która uzyska najwyższą liczbę punktów, zgodnie z przyjętym kryterium oceny ofert.
Kategoria kryterium udzielenia zamówienia próg : Waga (wartość procentowa, dokładna)
Kryterium udzielenia - Liczba : 100

5.1.11 Dokumenty zamówienia

Adres dokumentów zamówienia : https://platformazakupowa.pl/pn/up_poznan

5.1.12 Warunki udzielenia zamówienia

Warunki zgłoszenia :
Zgłoszenie elektroniczne : Wymagane
Adres na potrzeby zgłoszenia : https://platformazakupowa.pl/pn/up_poznan
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału : polski
Katalog elektroniczny : Niedozwolone
Termin składania ofert : 18/08/2025 12:00 +02:00
Termin, do którego oferta musi pozostać ważna : 90 Dzień
Informacje na temat publicznego otwarcia :
Data otwarcia : 18/08/2025 12:15 +02:00
Warunki zamówienia :
Wykonanie zamówienia musi odbywać się w ramach programów zatrudnienia chronionego : Nie
Warunki dotyczące realizacji zamówienia : Warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały szczegółowo opisane w projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią załącznik do SWZ, odpowiednio dla: a) cz. 1-5 Załącznik nr 1 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy dla Cz. 1-5 b) cz. 6 Załącznik nr 1 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy dla Cz. 6 c) cz. 7 Załącznik nr 1 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy dla Cz. 7
Fakturowanie elektroniczne : Niedozwolone
Stosowane będą zlecenia elektroniczne : nie
Stosowane będą płatności elektroniczne : tak

5.1.15 Techniki

Umowa ramowa :
Brak umowy ramowej
Informacje o dynamicznym systemie zakupów :
Brak dynamicznego systemu zakupów

5.1.16 Dalsze informacje, mediacja i odwołanie

Organ odwoławczy : Krajowa Izba Odwoławcza
Informacje o terminach odwołania : 1. Środki ochrony prawnej przysługują wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy PZP.  2. Postępowanie odwoławcze jest prowadzone w języku polskim.  3. Pisma w postępowaniu odwoławczym wnosi się w formie pisemnej albo w formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej, z tym że odwołanie i przystąpienie   do postępowania odwoławczego, wniesione w postaci elektronicznej, wymagają opatrzenia podpisem zaufanym.  4. Pisma w formie pisemnej wnosi się za pośrednictwem operatora pocztowego, w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe, osobiście, za pośrednictwem posłańca, a pisma w postaci elektronicznej wnosi się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.  5. Odwołanie przysługuje na: 1) niezgodną z przepisami ustawy PZP czynność zamawiającego, podjęta w postepowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy;  2) zaniechanie czynności w postepowaniu o udzielenie zamówienia, do której zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy PZP;  3) zaniechanie przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia lub zorganizowania konkursu na podstawie ustawy, mimo że zamawiający był do tego obowiązany.  6. Odwołanie wnosi sią do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej.  7. Odwołujący przekazuje zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.  8. Domniemywa się, że zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przekazanie odpowiednio odwołania albo jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.  9. Odwołanie wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, 2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w ppkt 1). 10. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 11. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 9 i 10 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 12. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej oraz postanowienie Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy PZP, stronom oraz uczestnikom postepowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. 13. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie - sądu zamówień publicznych.  14. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, w terminie   14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy PZP, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe jest równoznaczne z jej wniesieniem.  15. Prezes Krajowej Izby Odwoławczej przekazuje skargę wraz z aktami postępowania odwoławczego do sądu zamówień publicznych w terminie 7 dni od dnia jej otrzymania.  16. Skargę może wnieść również Prezes Urzędu, w terminie 30 dni od dnia wydania orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy PZP. Prezes Urzędu może także przystąpić do toczącego się postępowania. Do czynności podejmowanych przez Prezesa Urzędu stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego o prokuratorze.  17. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy PZP.
Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat procedur odwoławczych : Krajowa Izba Odwoławcza

5.1 Techniczny ID partii : LOT-0004

Tytuł : Część nr 4
Opis : Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi sprzątania i utrzymania w czystości poszczególnych obiektach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wraz z dostarczaniem potrzebnych do jej realizacji środków czystości (obiekty będące przedmiotem świadczenia usługi sprzątania w zakresie części 4 Zamawiający wskazał w SWZ).

5.1.1 Przeznaczenie

Charakter zamówienia : Usługi
Główna klasyfikacja ( cpv ): 90910000 Usługi sprzątania

5.1.2 Miejsce realizacji

Podpodział krajowy (NUTS) : Miasto Poznań ( PL415 )
Kraj : Polska
Informacje dodatkowe :

5.1.3 Szacowany okres obowiązywania

Data początkowa : 01/10/2025
Data zakończenia trwania : 30/09/2026

5.1.6 Informacje ogólne

Zastrzeżony udział : Udział nie jest zastrzeżony.
Projekt zamówienia niefinansowany z funduszy UE
Zamówienie jest objęte zakresem Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA) : nie
Informacje dodatkowe : Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, w wysokości do 100% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienie polegać będzie na powtórzeniu podobnych usług z części podstawowej zamówienia. Zasady dotyczące realizacji zamówienia obejmującego usługi podobne będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. 1. Oferta oraz załączniki do niej, które Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne jest zobowiązany złożyć: a. Formularz oferty, który stanowi Załącznik nr 2 do SWZ, odrębny dla każdej części. b. Formularz cenowy, który stanowi Załącznik nr 3 do SWZ, odrębny dla każdej części. c. Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. d. Załącznik nr 4 do SWZ – JEDZ. e. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, którego wzór stanowi Załącznik nr 5 do SWZ. f. Jeżeli dotyczy:  pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty (umocowanie do reprezentowania wykonawcy) - jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów określających status prawny wykonawcy,  pełnomocnictwo dla osoby działającej w imieniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego – dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia g. Jeżeli dotyczy: W przypadkach, o których mowa w art. 117 ust. 2 i 3 ustawy Pzp Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, z którego wynikać będzie, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy (załącznik nr 10 do SWZ). 2. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia: a. oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby (JEDZ), b. zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby - Załącznik nr 6 do SWZ, c. oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o niepodleganiu wykluczeniu, którego wzór stanowi Załącznik nr 5A do SWZ, d. jeżeli dotyczy - pełnomocnictwo dla osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego zasoby. Informacja o podmiotowych środkach dowodowych znajduje się w Rozdziale 19 Specyfikacji Warunków Zamówienia.

5.1.7 Zamówienia strategiczne

Promowany cel społeczny : Możliwości zatrudnienia osób długotrwale bezrobotnych, znajdujących się w niekorzystnej sytuacji lub osób niepełnosprawnych

5.1.9 Kryteria kwalifikacji

Źródła kryteriów wyboru : Uwaga
Kryterium : Referencje dotyczące określonych usług
Opis : 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunek udziału w postępowaniu w zakresie posiadania zdolności zawodowej - doświadczenia. Zamawiający wymaga, żeby Wykonawca posiadał doświadczenie w wykonywaniu usługi polegającej na sprzątaniu obiektów. 2. Zamawiający uzna, iż Wykonawca spełnia warunek, jeżeli wykaże wykonanie, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanie, co najmniej 1 zamówienia polegającego na sprzątaniu obiektów, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie, o wartości brutto nie mniejszej niż:  dla części nr 1 – 1 500.000,00 zł, słownie: jeden milion pięćset tysięcy złotych 00/100  dla części nr 2 – 600.000,00 zł, słownie: sześćset tysięcy złotych 00/100  dla części nr 3 – 600.000,00 zł, słownie: sześćset tysięcy złotych 00/100  dla części nr 4 – 750.000,00 zł, słownie: siedemset pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100  dla części nr 5 – 200.000,00 zł, słownie: dwieście tysięcy złotych 00/100  dla części nr 6 – 30.000,00 zł, słownie: trzydzieści tysięcy złotych 00/100  dla części nr 7 – 600.000,00 zł, słownie: sześćset tysięcy złotych 00/100 3. W przypadku usług nadal wykonywanych (tj. rozpoczętych a nie zakończonych), na poczet wymaganej zdolności zawodowej zaliczona będzie wyłącznie zrealizowana część umowy. Zamawiający uzna, iż Wykonawca spełnia warunek, jeżeli wartość już zrealizowanej części umowy będzie opiewała co najmniej na wartość określoną powyżej, w odniesieniu do każdej części. 4. Jedno zamówienie oznacza usługę wykonaną na podstawie jednej umowy. 5. W przypadku złożenia oferty na więcej niż jedną część wystarczające jest wykazanie jednego zamówienia polegającego na sprzątaniu obiektów, pod warunkiem, że wykazana usługa będzie usługą odpowiadają najwyższej wartości postawionego warunku spośród części wybranych przez Wykonawcę. Przykład: Wykonawca złożył ofertę w części nr 1 i 2 - Zamawiający uzna warunek za spełniony, gdy Wykonawca wykaże, że wykonał co najmniej jedno zamówienie o wartości nie mniejszej niż 1.500.000,00 zł brutto.

5.1.10 Kryteria udzielenia zamówienia

Kryterium :
Rodzaj : Cena
Nazwa : Cena
Opis : 1. Zamawiający będzie oceniał oferty według następującego kryterium: Nazwa kryterium: Cena Waga kryterium: 100% Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania: 100 pkt Zamawiający przyzna punkty z dokładnością wyniku do drugiego miejsca po przecinku, zgodnie ze wzorem: wartość najniższej ceny w zbiorze ważnych ofert zostanie podzielona przez wartość ceny oferty ocenianej, a następnie pomnożona przez wagę kryterium (100). 2. Zamawiający dokona oceny ofert przyznając punkty w ramach kryterium, przyjmując zasadę, że 1% = 1 pkt. 3. Maksymalna łączna liczba punktów, jaką może otrzymać oferta Wykonawcy wynosi 100 pkt. 4. Za najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która uzyska najwyższą liczbę punktów, zgodnie z przyjętym kryterium oceny ofert.
Kategoria kryterium udzielenia zamówienia próg : Waga (wartość procentowa, dokładna)
Kryterium udzielenia - Liczba : 100

5.1.11 Dokumenty zamówienia

Adres dokumentów zamówienia : https://platformazakupowa.pl/pn/up_poznan

5.1.12 Warunki udzielenia zamówienia

Warunki zgłoszenia :
Zgłoszenie elektroniczne : Wymagane
Adres na potrzeby zgłoszenia : https://platformazakupowa.pl/pn/up_poznan
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału : polski
Katalog elektroniczny : Niedozwolone
Termin składania ofert : 18/08/2025 12:00 +02:00
Termin, do którego oferta musi pozostać ważna : 90 Dzień
Informacje na temat publicznego otwarcia :
Data otwarcia : 18/08/2025 12:15 +02:00
Warunki zamówienia :
Wykonanie zamówienia musi odbywać się w ramach programów zatrudnienia chronionego : Nie
Warunki dotyczące realizacji zamówienia : Warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały szczegółowo opisane w projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią załącznik do SWZ, odpowiednio dla: a) cz. 1-5 Załącznik nr 1 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy dla Cz. 1-5 b) cz. 6 Załącznik nr 1 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy dla Cz. 6 c) cz. 7 Załącznik nr 1 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy dla Cz. 7
Fakturowanie elektroniczne : Niedozwolone
Stosowane będą zlecenia elektroniczne : nie
Stosowane będą płatności elektroniczne : tak

5.1.15 Techniki

Umowa ramowa :
Brak umowy ramowej
Informacje o dynamicznym systemie zakupów :
Brak dynamicznego systemu zakupów

5.1.16 Dalsze informacje, mediacja i odwołanie

Organ odwoławczy : Krajowa Izba Odwoławcza
Informacje o terminach odwołania : 1. Środki ochrony prawnej przysługują wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy PZP.  2. Postępowanie odwoławcze jest prowadzone w języku polskim.  3. Pisma w postępowaniu odwoławczym wnosi się w formie pisemnej albo w formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej, z tym że odwołanie i przystąpienie   do postępowania odwoławczego, wniesione w postaci elektronicznej, wymagają opatrzenia podpisem zaufanym.  4. Pisma w formie pisemnej wnosi się za pośrednictwem operatora pocztowego, w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe, osobiście, za pośrednictwem posłańca, a pisma w postaci elektronicznej wnosi się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.  5. Odwołanie przysługuje na: 1) niezgodną z przepisami ustawy PZP czynność zamawiającego, podjęta w postepowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy;  2) zaniechanie czynności w postepowaniu o udzielenie zamówienia, do której zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy PZP;  3) zaniechanie przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia lub zorganizowania konkursu na podstawie ustawy, mimo że zamawiający był do tego obowiązany.  6. Odwołanie wnosi sią do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej.  7. Odwołujący przekazuje zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.  8. Domniemywa się, że zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przekazanie odpowiednio odwołania albo jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.  9. Odwołanie wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, 2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w ppkt 1). 10. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 11. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 9 i 10 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 12. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej oraz postanowienie Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy PZP, stronom oraz uczestnikom postepowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. 13. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie - sądu zamówień publicznych.  14. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, w terminie   14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy PZP, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe jest równoznaczne z jej wniesieniem.  15. Prezes Krajowej Izby Odwoławczej przekazuje skargę wraz z aktami postępowania odwoławczego do sądu zamówień publicznych w terminie 7 dni od dnia jej otrzymania.  16. Skargę może wnieść również Prezes Urzędu, w terminie 30 dni od dnia wydania orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy PZP. Prezes Urzędu może także przystąpić do toczącego się postępowania. Do czynności podejmowanych przez Prezesa Urzędu stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego o prokuratorze.  17. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy PZP.
Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat procedur odwoławczych : Krajowa Izba Odwoławcza

5.1 Techniczny ID partii : LOT-0005

Tytuł : Część nr 5
Opis : Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi sprzątania i utrzymania w czystości poszczególnych obiektach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wraz z dostarczaniem potrzebnych do jej realizacji środków czystości (obiekty będące przedmiotem świadczenia usługi sprzątania w zakresie części 5 Zamawiający wskazał w SWZ).

5.1.1 Przeznaczenie

Charakter zamówienia : Usługi
Główna klasyfikacja ( cpv ): 90910000 Usługi sprzątania

5.1.2 Miejsce realizacji

Podpodział krajowy (NUTS) : Miasto Poznań ( PL415 )
Kraj : Polska
Informacje dodatkowe :

5.1.3 Szacowany okres obowiązywania

Data początkowa : 01/10/2025
Data zakończenia trwania : 30/09/2026

5.1.6 Informacje ogólne

Zastrzeżony udział : Udział nie jest zastrzeżony.
Projekt zamówienia niefinansowany z funduszy UE
Zamówienie jest objęte zakresem Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA) : nie
Informacje dodatkowe : Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, w wysokości do 100% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienie polegać będzie na powtórzeniu podobnych usług z części podstawowej zamówienia. Zasady dotyczące realizacji zamówienia obejmującego usługi podobne będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. 1. Oferta oraz załączniki do niej, które Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne jest zobowiązany złożyć: a. Formularz oferty, który stanowi Załącznik nr 2 do SWZ, odrębny dla każdej części. b. Formularz cenowy, który stanowi Załącznik nr 3 do SWZ, odrębny dla każdej części. c. Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. d. Załącznik nr 4 do SWZ – JEDZ. e. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, którego wzór stanowi Załącznik nr 5 do SWZ. f. Jeżeli dotyczy:  pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty (umocowanie do reprezentowania wykonawcy) - jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów określających status prawny wykonawcy,  pełnomocnictwo dla osoby działającej w imieniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego – dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia g. Jeżeli dotyczy: W przypadkach, o których mowa w art. 117 ust. 2 i 3 ustawy Pzp Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, z którego wynikać będzie, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy (załącznik nr 10 do SWZ). 2. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia: a. oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby (JEDZ), b. zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby - Załącznik nr 6 do SWZ, c. oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o niepodleganiu wykluczeniu, którego wzór stanowi Załącznik nr 5A do SWZ, d. jeżeli dotyczy - pełnomocnictwo dla osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego zasoby. Informacja o podmiotowych środkach dowodowych znajduje się w Rozdziale 19 Specyfikacji Warunków Zamówienia.

5.1.7 Zamówienia strategiczne

Promowany cel społeczny : Możliwości zatrudnienia osób długotrwale bezrobotnych, znajdujących się w niekorzystnej sytuacji lub osób niepełnosprawnych

5.1.9 Kryteria kwalifikacji

Źródła kryteriów wyboru : Uwaga
Kryterium : Referencje dotyczące określonych usług
Opis : 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunek udziału w postępowaniu w zakresie posiadania zdolności zawodowej - doświadczenia. Zamawiający wymaga, żeby Wykonawca posiadał doświadczenie w wykonywaniu usługi polegającej na sprzątaniu obiektów. 2. Zamawiający uzna, iż Wykonawca spełnia warunek, jeżeli wykaże wykonanie, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanie, co najmniej 1 zamówienia polegającego na sprzątaniu obiektów, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie, o wartości brutto nie mniejszej niż:  dla części nr 1 – 1 500.000,00 zł, słownie: jeden milion pięćset tysięcy złotych 00/100  dla części nr 2 – 600.000,00 zł, słownie: sześćset tysięcy złotych 00/100  dla części nr 3 – 600.000,00 zł, słownie: sześćset tysięcy złotych 00/100  dla części nr 4 – 750.000,00 zł, słownie: siedemset pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100  dla części nr 5 – 200.000,00 zł, słownie: dwieście tysięcy złotych 00/100  dla części nr 6 – 30.000,00 zł, słownie: trzydzieści tysięcy złotych 00/100  dla części nr 7 – 600.000,00 zł, słownie: sześćset tysięcy złotych 00/100 3. W przypadku usług nadal wykonywanych (tj. rozpoczętych a nie zakończonych), na poczet wymaganej zdolności zawodowej zaliczona będzie wyłącznie zrealizowana część umowy. Zamawiający uzna, iż Wykonawca spełnia warunek, jeżeli wartość już zrealizowanej części umowy będzie opiewała co najmniej na wartość określoną powyżej, w odniesieniu do każdej części. 4. Jedno zamówienie oznacza usługę wykonaną na podstawie jednej umowy. 5. W przypadku złożenia oferty na więcej niż jedną część wystarczające jest wykazanie jednego zamówienia polegającego na sprzątaniu obiektów, pod warunkiem, że wykazana usługa będzie usługą odpowiadają najwyższej wartości postawionego warunku spośród części wybranych przez Wykonawcę. Przykład: Wykonawca złożył ofertę w części nr 1 i 2 - Zamawiający uzna warunek za spełniony, gdy Wykonawca wykaże, że wykonał co najmniej jedno zamówienie o wartości nie mniejszej niż 1.500.000,00 zł brutto.

5.1.10 Kryteria udzielenia zamówienia

Kryterium :
Rodzaj : Cena
Nazwa : Cena
Opis : 1. Zamawiający będzie oceniał oferty według następującego kryterium: Nazwa kryterium: Cena Waga kryterium: 100% Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania: 100 pkt Zamawiający przyzna punkty z dokładnością wyniku do drugiego miejsca po przecinku, zgodnie ze wzorem: wartość najniższej ceny w zbiorze ważnych ofert zostanie podzielona przez wartość ceny oferty ocenianej, a następnie pomnożona przez wagę kryterium (100). 2. Zamawiający dokona oceny ofert przyznając punkty w ramach kryterium, przyjmując zasadę, że 1% = 1 pkt. 3. Maksymalna łączna liczba punktów, jaką może otrzymać oferta Wykonawcy wynosi 100 pkt. 4. Za najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która uzyska najwyższą liczbę punktów, zgodnie z przyjętym kryterium oceny ofert.
Kategoria kryterium udzielenia zamówienia próg : Waga (wartość procentowa, dokładna)
Kryterium udzielenia - Liczba : 100

5.1.11 Dokumenty zamówienia

Adres dokumentów zamówienia : https://platformazakupowa.pl/pn/up_poznan

5.1.12 Warunki udzielenia zamówienia

Warunki zgłoszenia :
Zgłoszenie elektroniczne : Wymagane
Adres na potrzeby zgłoszenia : https://platformazakupowa.pl/pn/up_poznan
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału : polski
Katalog elektroniczny : Niedozwolone
Termin składania ofert : 18/08/2025 12:00 +02:00
Termin, do którego oferta musi pozostać ważna : 90 Dzień
Informacje na temat publicznego otwarcia :
Data otwarcia : 18/08/2025 12:15 +02:00
Warunki zamówienia :
Wykonanie zamówienia musi odbywać się w ramach programów zatrudnienia chronionego : Nie
Warunki dotyczące realizacji zamówienia : Warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały szczegółowo opisane w projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią załącznik do SWZ, odpowiednio dla: a) cz. 1-5 Załącznik nr 1 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy dla Cz. 1-5 b) cz. 6 Załącznik nr 1 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy dla Cz. 6 c) cz. 7 Załącznik nr 1 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy dla Cz. 7
Fakturowanie elektroniczne : Niedozwolone
Stosowane będą zlecenia elektroniczne : nie
Stosowane będą płatności elektroniczne : tak

5.1.15 Techniki

Umowa ramowa :
Brak umowy ramowej
Informacje o dynamicznym systemie zakupów :
Brak dynamicznego systemu zakupów

5.1.16 Dalsze informacje, mediacja i odwołanie

Organ odwoławczy : Krajowa Izba Odwoławcza
Informacje o terminach odwołania : 1. Środki ochrony prawnej przysługują wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy PZP.  2. Postępowanie odwoławcze jest prowadzone w języku polskim.  3. Pisma w postępowaniu odwoławczym wnosi się w formie pisemnej albo w formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej, z tym że odwołanie i przystąpienie   do postępowania odwoławczego, wniesione w postaci elektronicznej, wymagają opatrzenia podpisem zaufanym.  4. Pisma w formie pisemnej wnosi się za pośrednictwem operatora pocztowego, w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe, osobiście, za pośrednictwem posłańca, a pisma w postaci elektronicznej wnosi się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.  5. Odwołanie przysługuje na: 1) niezgodną z przepisami ustawy PZP czynność zamawiającego, podjęta w postepowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy;  2) zaniechanie czynności w postepowaniu o udzielenie zamówienia, do której zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy PZP;  3) zaniechanie przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia lub zorganizowania konkursu na podstawie ustawy, mimo że zamawiający był do tego obowiązany.  6. Odwołanie wnosi sią do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej.  7. Odwołujący przekazuje zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.  8. Domniemywa się, że zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przekazanie odpowiednio odwołania albo jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.  9. Odwołanie wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, 2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w ppkt 1). 10. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 11. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 9 i 10 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 12. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej oraz postanowienie Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy PZP, stronom oraz uczestnikom postepowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. 13. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie - sądu zamówień publicznych.  14. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, w terminie   14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy PZP, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe jest równoznaczne z jej wniesieniem.  15. Prezes Krajowej Izby Odwoławczej przekazuje skargę wraz z aktami postępowania odwoławczego do sądu zamówień publicznych w terminie 7 dni od dnia jej otrzymania.  16. Skargę może wnieść również Prezes Urzędu, w terminie 30 dni od dnia wydania orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy PZP. Prezes Urzędu może także przystąpić do toczącego się postępowania. Do czynności podejmowanych przez Prezesa Urzędu stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego o prokuratorze.  17. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy PZP.
Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat procedur odwoławczych : Krajowa Izba Odwoławcza

5.1 Techniczny ID partii : LOT-0006

Tytuł : Część nr 6
Opis : Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi sprzątania i utrzymania w czystości poszczególnych obiektach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wraz z dostarczaniem potrzebnych do jej realizacji środków czystości (obiekty będące przedmiotem świadczenia usługi sprzątania w zakresie części 6 Zamawiający wskazał w SWZ).

5.1.1 Przeznaczenie

Charakter zamówienia : Usługi
Główna klasyfikacja ( cpv ): 90910000 Usługi sprzątania

5.1.2 Miejsce realizacji

Podpodział krajowy (NUTS) : Miasto Poznań ( PL415 )
Kraj : Polska
Informacje dodatkowe :

5.1.3 Szacowany okres obowiązywania

Data początkowa : 01/10/2025
Data zakończenia trwania : 30/09/2026

5.1.6 Informacje ogólne

Zastrzeżony udział : Udział nie jest zastrzeżony.
Projekt zamówienia niefinansowany z funduszy UE
Zamówienie jest objęte zakresem Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA) : nie
Informacje dodatkowe : Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, w wysokości do 100% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienie polegać będzie na powtórzeniu podobnych usług z części podstawowej zamówienia. Zasady dotyczące realizacji zamówienia obejmującego usługi podobne będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. 1. Oferta oraz załączniki do niej, które Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne jest zobowiązany złożyć: a. Formularz oferty, który stanowi Załącznik nr 2 do SWZ, odrębny dla każdej części. b. Formularz cenowy, który stanowi Załącznik nr 3 do SWZ, odrębny dla każdej części. c. Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. d. Załącznik nr 4 do SWZ – JEDZ. e. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, którego wzór stanowi Załącznik nr 5 do SWZ. f. Jeżeli dotyczy:  pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty (umocowanie do reprezentowania wykonawcy) - jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów określających status prawny wykonawcy,  pełnomocnictwo dla osoby działającej w imieniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego – dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia g. Jeżeli dotyczy: W przypadkach, o których mowa w art. 117 ust. 2 i 3 ustawy Pzp Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, z którego wynikać będzie, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy (załącznik nr 10 do SWZ). 2. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia: a. oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby (JEDZ), b. zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby - Załącznik nr 6 do SWZ, c. oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o niepodleganiu wykluczeniu, którego wzór stanowi Załącznik nr 5A do SWZ, d. jeżeli dotyczy - pełnomocnictwo dla osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego zasoby. Informacja o podmiotowych środkach dowodowych znajduje się w Rozdziale 19 Specyfikacji Warunków Zamówienia.

5.1.9 Kryteria kwalifikacji

Źródła kryteriów wyboru : Uwaga
Kryterium : Referencje dotyczące określonych usług
Opis : 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunek udziału w postępowaniu w zakresie posiadania zdolności zawodowej - doświadczenia. Zamawiający wymaga, żeby Wykonawca posiadał doświadczenie w wykonywaniu usługi polegającej na sprzątaniu obiektów. 2. Zamawiający uzna, iż Wykonawca spełnia warunek, jeżeli wykaże wykonanie, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanie, co najmniej 1 zamówienia polegającego na sprzątaniu obiektów, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie, o wartości brutto nie mniejszej niż:  dla części nr 1 – 1 500.000,00 zł, słownie: jeden milion pięćset tysięcy złotych 00/100  dla części nr 2 – 600.000,00 zł, słownie: sześćset tysięcy złotych 00/100  dla części nr 3 – 600.000,00 zł, słownie: sześćset tysięcy złotych 00/100  dla części nr 4 – 750.000,00 zł, słownie: siedemset pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100  dla części nr 5 – 200.000,00 zł, słownie: dwieście tysięcy złotych 00/100  dla części nr 6 – 30.000,00 zł, słownie: trzydzieści tysięcy złotych 00/100  dla części nr 7 – 600.000,00 zł, słownie: sześćset tysięcy złotych 00/100 3. W przypadku usług nadal wykonywanych (tj. rozpoczętych a nie zakończonych), na poczet wymaganej zdolności zawodowej zaliczona będzie wyłącznie zrealizowana część umowy. Zamawiający uzna, iż Wykonawca spełnia warunek, jeżeli wartość już zrealizowanej części umowy będzie opiewała co najmniej na wartość określoną powyżej, w odniesieniu do każdej części. 4. Jedno zamówienie oznacza usługę wykonaną na podstawie jednej umowy. 5. W przypadku złożenia oferty na więcej niż jedną część wystarczające jest wykazanie jednego zamówienia polegającego na sprzątaniu obiektów, pod warunkiem, że wykazana usługa będzie usługą odpowiadają najwyższej wartości postawionego warunku spośród części wybranych przez Wykonawcę. Przykład: Wykonawca złożył ofertę w części nr 1 i 2 - Zamawiający uzna warunek za spełniony, gdy Wykonawca wykaże, że wykonał co najmniej jedno zamówienie o wartości nie mniejszej niż 1.500.000,00 zł brutto.

5.1.10 Kryteria udzielenia zamówienia

Kryterium :
Rodzaj : Cena
Nazwa : Cena
Opis : 1. Zamawiający będzie oceniał oferty według następującego kryterium: Nazwa kryterium: Cena Waga kryterium: 100% Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania: 100 pkt Zamawiający przyzna punkty z dokładnością wyniku do drugiego miejsca po przecinku, zgodnie ze wzorem: wartość najniższej ceny w zbiorze ważnych ofert zostanie podzielona przez wartość ceny oferty ocenianej, a następnie pomnożona przez wagę kryterium (100). 2. Zamawiający dokona oceny ofert przyznając punkty w ramach kryterium, przyjmując zasadę, że 1% = 1 pkt. 3. Maksymalna łączna liczba punktów, jaką może otrzymać oferta Wykonawcy wynosi 100 pkt. 4. Za najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która uzyska najwyższą liczbę punktów, zgodnie z przyjętym kryterium oceny ofert.
Kategoria kryterium udzielenia zamówienia próg : Waga (wartość procentowa, dokładna)
Kryterium udzielenia - Liczba : 100

5.1.11 Dokumenty zamówienia

Adres dokumentów zamówienia : https://platformazakupowa.pl/pn/up_poznan

5.1.12 Warunki udzielenia zamówienia

Warunki zgłoszenia :
Zgłoszenie elektroniczne : Wymagane
Adres na potrzeby zgłoszenia : https://platformazakupowa.pl/pn/up_poznan
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału : polski
Katalog elektroniczny : Niedozwolone
Termin składania ofert : 18/08/2025 12:00 +02:00
Termin, do którego oferta musi pozostać ważna : 90 Dzień
Informacje na temat publicznego otwarcia :
Data otwarcia : 18/08/2025 12:15 +02:00
Warunki zamówienia :
Wykonanie zamówienia musi odbywać się w ramach programów zatrudnienia chronionego : Nie
Warunki dotyczące realizacji zamówienia : Warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały szczegółowo opisane w projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią załącznik do SWZ, odpowiednio dla: a) cz. 1-5 Załącznik nr 1 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy dla Cz. 1-5 b) cz. 6 Załącznik nr 1 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy dla Cz. 6 c) cz. 7 Załącznik nr 1 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy dla Cz. 7
Fakturowanie elektroniczne : Niedozwolone
Stosowane będą zlecenia elektroniczne : nie
Stosowane będą płatności elektroniczne : tak

5.1.15 Techniki

Umowa ramowa :
Brak umowy ramowej
Informacje o dynamicznym systemie zakupów :
Brak dynamicznego systemu zakupów

5.1.16 Dalsze informacje, mediacja i odwołanie

Organ odwoławczy : Krajowa Izba Odwoławcza
Informacje o terminach odwołania : 1. Środki ochrony prawnej przysługują wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy PZP.  2. Postępowanie odwoławcze jest prowadzone w języku polskim.  3. Pisma w postępowaniu odwoławczym wnosi się w formie pisemnej albo w formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej, z tym że odwołanie i przystąpienie   do postępowania odwoławczego, wniesione w postaci elektronicznej, wymagają opatrzenia podpisem zaufanym.  4. Pisma w formie pisemnej wnosi się za pośrednictwem operatora pocztowego, w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe, osobiście, za pośrednictwem posłańca, a pisma w postaci elektronicznej wnosi się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.  5. Odwołanie przysługuje na: 1) niezgodną z przepisami ustawy PZP czynność zamawiającego, podjęta w postepowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy;  2) zaniechanie czynności w postepowaniu o udzielenie zamówienia, do której zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy PZP;  3) zaniechanie przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia lub zorganizowania konkursu na podstawie ustawy, mimo że zamawiający był do tego obowiązany.  6. Odwołanie wnosi sią do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej.  7. Odwołujący przekazuje zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.  8. Domniemywa się, że zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przekazanie odpowiednio odwołania albo jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.  9. Odwołanie wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, 2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w ppkt 1). 10. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 11. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 9 i 10 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 12. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej oraz postanowienie Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy PZP, stronom oraz uczestnikom postepowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. 13. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie - sądu zamówień publicznych.  14. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, w terminie   14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy PZP, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe jest równoznaczne z jej wniesieniem.  15. Prezes Krajowej Izby Odwoławczej przekazuje skargę wraz z aktami postępowania odwoławczego do sądu zamówień publicznych w terminie 7 dni od dnia jej otrzymania.  16. Skargę może wnieść również Prezes Urzędu, w terminie 30 dni od dnia wydania orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy PZP. Prezes Urzędu może także przystąpić do toczącego się postępowania. Do czynności podejmowanych przez Prezesa Urzędu stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego o prokuratorze.  17. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy PZP.
Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat procedur odwoławczych : Krajowa Izba Odwoławcza

5.1 Techniczny ID partii : LOT-0007

Tytuł : Część nr 7
Opis : Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi sprzątania i utrzymania w czystości poszczególnych obiektach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wraz z dostarczaniem potrzebnych do jej realizacji środków czystości (obiekty będące przedmiotem świadczenia usługi sprzątania w zakresie części 7 Zamawiający wskazał w SWZ).

5.1.1 Przeznaczenie

Charakter zamówienia : Usługi
Główna klasyfikacja ( cpv ): 90910000 Usługi sprzątania

5.1.2 Miejsce realizacji

Podpodział krajowy (NUTS) : Miasto Poznań ( PL415 )
Kraj : Polska
Informacje dodatkowe :

5.1.3 Szacowany okres obowiązywania

Data początkowa : 01/10/2025
Data zakończenia trwania : 30/09/2026

5.1.6 Informacje ogólne

Zastrzeżony udział : Udział nie jest zastrzeżony.
Projekt zamówienia niefinansowany z funduszy UE
Zamówienie jest objęte zakresem Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA) : nie
Informacje dodatkowe : Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, w wysokości do 100% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienie polegać będzie na powtórzeniu podobnych usług z części podstawowej zamówienia. Zasady dotyczące realizacji zamówienia obejmującego usługi podobne będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. 1. Oferta oraz załączniki do niej, które Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne jest zobowiązany złożyć: a. Formularz oferty, który stanowi Załącznik nr 2 do SWZ, odrębny dla każdej części. b. Formularz cenowy, który stanowi Załącznik nr 3 do SWZ, odrębny dla każdej części. c. Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. d. Załącznik nr 4 do SWZ – JEDZ. e. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, którego wzór stanowi Załącznik nr 5 do SWZ. f. Jeżeli dotyczy:  pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty (umocowanie do reprezentowania wykonawcy) - jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów określających status prawny wykonawcy,  pełnomocnictwo dla osoby działającej w imieniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego – dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia g. Jeżeli dotyczy: W przypadkach, o których mowa w art. 117 ust. 2 i 3 ustawy Pzp Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, z którego wynikać będzie, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy (załącznik nr 10 do SWZ). 2. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia: a. oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby (JEDZ), b. zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby - Załącznik nr 6 do SWZ, c. oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o niepodleganiu wykluczeniu, którego wzór stanowi Załącznik nr 5A do SWZ, d. jeżeli dotyczy - pełnomocnictwo dla osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego zasoby. Informacja o podmiotowych środkach dowodowych znajduje się w Rozdziale 19 Specyfikacji Warunków Zamówienia.

5.1.9 Kryteria kwalifikacji

Źródła kryteriów wyboru : Uwaga
Kryterium : Referencje dotyczące określonych usług
Opis : 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunek udziału w postępowaniu w zakresie posiadania zdolności zawodowej - doświadczenia. Zamawiający wymaga, żeby Wykonawca posiadał doświadczenie w wykonywaniu usługi polegającej na sprzątaniu obiektów. 2. Zamawiający uzna, iż Wykonawca spełnia warunek, jeżeli wykaże wykonanie, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanie, co najmniej 1 zamówienia polegającego na sprzątaniu obiektów, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie, o wartości brutto nie mniejszej niż:  dla części nr 1 – 1 500.000,00 zł, słownie: jeden milion pięćset tysięcy złotych 00/100  dla części nr 2 – 600.000,00 zł, słownie: sześćset tysięcy złotych 00/100  dla części nr 3 – 600.000,00 zł, słownie: sześćset tysięcy złotych 00/100  dla części nr 4 – 750.000,00 zł, słownie: siedemset pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100  dla części nr 5 – 200.000,00 zł, słownie: dwieście tysięcy złotych 00/100  dla części nr 6 – 30.000,00 zł, słownie: trzydzieści tysięcy złotych 00/100  dla części nr 7 – 600.000,00 zł, słownie: sześćset tysięcy złotych 00/100 3. W przypadku usług nadal wykonywanych (tj. rozpoczętych a nie zakończonych), na poczet wymaganej zdolności zawodowej zaliczona będzie wyłącznie zrealizowana część umowy. Zamawiający uzna, iż Wykonawca spełnia warunek, jeżeli wartość już zrealizowanej części umowy będzie opiewała co najmniej na wartość określoną powyżej, w odniesieniu do każdej części. 4. Jedno zamówienie oznacza usługę wykonaną na podstawie jednej umowy. 5. W przypadku złożenia oferty na więcej niż jedną część wystarczające jest wykazanie jednego zamówienia polegającego na sprzątaniu obiektów, pod warunkiem, że wykazana usługa będzie usługą odpowiadają najwyższej wartości postawionego warunku spośród części wybranych przez Wykonawcę. Przykład: Wykonawca złożył ofertę w części nr 1 i 2 - Zamawiający uzna warunek za spełniony, gdy Wykonawca wykaże, że wykonał co najmniej jedno zamówienie o wartości nie mniejszej niż 1.500.000,00 zł brutto.

5.1.10 Kryteria udzielenia zamówienia

Kryterium :
Rodzaj : Cena
Nazwa : Cena
Opis : 1. Zamawiający będzie oceniał oferty według następującego kryterium: Nazwa kryterium: Cena Waga kryterium: 100% Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania: 100 pkt Zamawiający przyzna punkty z dokładnością wyniku do drugiego miejsca po przecinku, zgodnie ze wzorem: wartość najniższej ceny w zbiorze ważnych ofert zostanie podzielona przez wartość ceny oferty ocenianej, a następnie pomnożona przez wagę kryterium (100). 2. Zamawiający dokona oceny ofert przyznając punkty w ramach kryterium, przyjmując zasadę, że 1% = 1 pkt. 3. Maksymalna łączna liczba punktów, jaką może otrzymać oferta Wykonawcy wynosi 100 pkt. 4. Za najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która uzyska najwyższą liczbę punktów, zgodnie z przyjętym kryterium oceny ofert.

5.1.11 Dokumenty zamówienia

Adres dokumentów zamówienia : https://platformazakupowa.pl/pn/up_poznan

5.1.12 Warunki udzielenia zamówienia

Warunki zgłoszenia :
Zgłoszenie elektroniczne : Wymagane
Adres na potrzeby zgłoszenia : https://platformazakupowa.pl/pn/up_poznan
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału : polski
Katalog elektroniczny : Niedozwolone
Termin składania ofert : 18/08/2025 12:00 +02:00
Termin, do którego oferta musi pozostać ważna : 90 Dzień
Informacje na temat publicznego otwarcia :
Data otwarcia : 18/08/2025 12:15 +02:00
Warunki zamówienia :
Wykonanie zamówienia musi odbywać się w ramach programów zatrudnienia chronionego : Nie
Fakturowanie elektroniczne : Niedozwolone
Stosowane będą zlecenia elektroniczne : nie
Stosowane będą płatności elektroniczne : tak

5.1.15 Techniki

Umowa ramowa :
Brak umowy ramowej
Informacje o dynamicznym systemie zakupów :
Brak dynamicznego systemu zakupów

5.1.16 Dalsze informacje, mediacja i odwołanie

Organ odwoławczy : Krajowa Izba Odwoławcza
Informacje o terminach odwołania : 1. Środki ochrony prawnej przysługują wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy PZP.  2. Postępowanie odwoławcze jest prowadzone w języku polskim.  3. Pisma w postępowaniu odwoławczym wnosi się w formie pisemnej albo w formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej, z tym że odwołanie i przystąpienie   do postępowania odwoławczego, wniesione w postaci elektronicznej, wymagają opatrzenia podpisem zaufanym.  4. Pisma w formie pisemnej wnosi się za pośrednictwem operatora pocztowego, w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe, osobiście, za pośrednictwem posłańca, a pisma w postaci elektronicznej wnosi się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.  5. Odwołanie przysługuje na: 1) niezgodną z przepisami ustawy PZP czynność zamawiającego, podjęta w postepowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy;  2) zaniechanie czynności w postepowaniu o udzielenie zamówienia, do której zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy PZP;  3) zaniechanie przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia lub zorganizowania konkursu na podstawie ustawy, mimo że zamawiający był do tego obowiązany.  6. Odwołanie wnosi sią do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej.  7. Odwołujący przekazuje zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.  8. Domniemywa się, że zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przekazanie odpowiednio odwołania albo jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.  9. Odwołanie wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, 2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w ppkt 1). 10. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 11. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 9 i 10 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 12. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej oraz postanowienie Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy PZP, stronom oraz uczestnikom postepowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. 13. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie - sądu zamówień publicznych.  14. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, w terminie   14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy PZP, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe jest równoznaczne z jej wniesieniem.  15. Prezes Krajowej Izby Odwoławczej przekazuje skargę wraz z aktami postępowania odwoławczego do sądu zamówień publicznych w terminie 7 dni od dnia jej otrzymania.  16. Skargę może wnieść również Prezes Urzędu, w terminie 30 dni od dnia wydania orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy PZP. Prezes Urzędu może także przystąpić do toczącego się postępowania. Do czynności podejmowanych przez Prezesa Urzędu stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego o prokuratorze.  17. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy PZP.
Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat procedur odwoławczych : Krajowa Izba Odwoławcza

8. Organizacje

8.1 ORG-0001

Oficjalna nazwa : Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Numer rejestracyjny : NIP: 7770004960
Numer rejestracyjny : REGON: 000001844
Adres pocztowy : ul. ul. Wojska Polskiego 28
Miejscowość : Poznań
Kod pocztowy : 60-637
Podpodział krajowy (NUTS) : Miasto Poznań ( PL415 )
Kraj : Polska
Telefon : 618487510
Adres strony internetowej : www.up.poznan.pl
Role tej organizacji :
Nabywca

8.1 ORG-0002

Oficjalna nazwa : Krajowa Izba Odwoławcza
Numer rejestracyjny : 5262239325
Adres pocztowy : ul. Postępu 17a
Miejscowość : Warszawa
Kod pocztowy : 02-676
Podpodział krajowy (NUTS) : Miasto Warszawa ( PL911 )
Kraj : Polska
Punkt kontaktowy : Krajowa Izba Odwoławcza Sekretariat Biura Odwołań
Telefon : 224587805
Role tej organizacji :
Organ odwoławczy
Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat procedur odwoławczych

Informacje o ogłoszeniu

Identyfikator/wersja ogłoszenia : 4868be70-fab3-4e1e-b4c6-a73f3332cf3b - 02
Typ formularza : Procedura konkurencyjna
Rodzaj ogłoszenia : Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Ogłoszenie – data wysłania : 18/07/2025 12:34 +02:00
Języki, w których przedmiotowe ogłoszenie jest oficjalnie dostępne : polski
Numer publikacji ogłoszenia : 00476154-2025
Numer wydania Dz.U. S : 137/2025
Data publikacji : 21/07/2025